Notowania

Tymoszenko w więzieniu. Palikot być może będzie ubiegał się o widzenie

Janusz Palikot przyjechał na Ukrainę, gdzie najprawdopodobniej będzie ubiegał się o spotkanie ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier Julią Tymoszenko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Janusz Palikot przyjechał na Ukrainę, gdzie najprawdopodobniej będzie ubiegał się o spotkanie ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier Julią Tymoszenko.

Informację o przyjeździe Palikota do Kijowa przekazał PAP jego współpracownik Karol Jene, który nie chciał jednak rozmawiać o planach dotyczących widzenia z Tymoszenko.

_ - Janusz Palikot wraz z byłym premierem Belgii Guy Verhofstadtem w piątek rano spotykają się z premierem Ukrainy Mykołą Azarowem. Tematem będą relacje polsko-ukraińskie i stosunki między Ukrainą a Unią Europejską _ - powiedział Jene.

_ - Następnie przewidziano spotkanie z prokuratorem generalnym Wiktorem Pszonką. Rozmowa będzie dotyczyć sytuacji osadzonej w więzieniu Charkowie byłej premier Julii Tymoszenko _ - poinformował współpracownik Palikota.

Źródła PAP w kręgach dyplomatycznych twierdzą, że Verhofstadt ma już zgodę ukraińskich władz na spotkanie z Tymoszenko w szpitalu w Charkowie, gdzie leczona jest ona z przewlekłego schorzenia kręgosłupa.

Jene nie odpowiedział na pytanie o ewentualne spotkanie Palikota z Julią Tymoszenko. _ Nie mogę tego potwierdzić _ - powiedział.

Na początku maja, gdy po doniesieniach o pobiciu Tymoszenko w więzieniu część polityków zachodnich apelowała o bojkot ukraińskiej części Euro 2012, Palikot nawoływał, by tego nie robić. Polityk proponował wówczas, by politycy jechali na ukraińskie stadiony ubrani w koszulki z napisem _ Uwolnić Julię Tymoszenko _.

Tymoszenko została skazana na siedem lat więzienia za nadużycia, których dopuściła się jako szefowa rządu przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Opozycyjna polityk uważa, że jej wyrok to zemsta prezydenta Wiktora Janukowycza, z którym rywalizowała w wyborach prezydenckich w 2010 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Tymoszenko już w szpitalu. Postawiła warunki Była premier Ukrainy została przewieziona z więzienia w Charkowie do miejscowego szpitala kolejowego, gdzie ma przejść kurację kręgosłupa.
To pewne. Tymoszenko przerwie głodówkę Jest już tak źle? Zgodziła się na przewiezienie do szpitala, pod jednym warunkiem.
Jest decyzja. Wtedy przesłuchają Tymoszenko Ukraina-Tymoszenko-przesłuchania
Tagi: julia tymoszenko w więzieniu, tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz