Notowania

serbia
16.04.2011 13:44

Tysiące demonstrantów na ulicach Belgradu

Prezydent Serbii Boris Tadić nie zgadza się na przedterminowe wybory do parlamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dziesiątki tysięcy protestujących zebrały się w stolicy Serbii Belgradzie na organizowanej przez opozycję demonstracji, domagając się przedterminowych wyborów parlamentarnych. Przeciwnicy rządu obwiniają go o kryzys gospodarczy i korupcję.

Zwolennicy opozycji, z których wielu do stolicy przyjechało autokarami z całej Serbii, trzymali serbskie flagi i transparenty wzywające prozachodni rząd Mirko Cvetkovicia do ustąpienia.

Wokół budynków rządowych w centrum Belgradu rozmieszczono kilkuset funkcjonariuszy oddziałów prewencji. Organizatorzy protestu z Serbskiej Partii Postępowej (SNS) pod przewodnictwem Tomislava Nikolicia, zagrozili, że będą kontynuować protesty, aż zostaną ogłoszone przedterminowe wybory.

Prezydent Boris Tadić (na zdjęciu) oświadczył, że nie zgodzi się na przyspieszone wybory. W wydanym oświadczeniu wskazał, że Serbia _ potrzebuje stabilizacji _, żeby na jesieni uzyskać status kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej. W jego opinii, wcześniejsze wybory tylko spowolnią starania o akcesję do UE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t97553.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/serbowie;protestuja;chca;szybszych;wyborow,137,0,766601.html) Serbowie protestują. Chcą szybszych wyborów 40-50 tysięcy Serbów zebrało się przed gmachem parlamentu w Belgradzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t112867.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gwaltowne;starcia;z;policja;podczas;parady;gejow;w;belgradzie,217,0,690137.html) Gwałtowne starcia z policją podczas parady gejów w Belgradzie Straty w stolicy po zamieszkach szacowane są na milion euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t97552.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/serbia;nigdy;nie;uzna;niepodleglosci;kosowa,121,0,647289.html) Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa Belgrad nie zamierza zmieniać polityki wobec - jak to określa - prowincji.
Tagi: serbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz