Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

U wybrzeży Nigerii uprowadzono członków załogi litewskiego statku

0
Podziel się:

Ukraina,BNS) - Pięciu członków załogi litewskiego statku-chłodni
uprowadzili uzbrojeni napastnicy u wybrzeży Nigerii - podało we wtorek litewskie MSZ.

Ukraina,BNS) - Pięciu członków załogi litewskiego statku-chłodni uprowadzili uzbrojeni napastnicy u wybrzeży Nigerii - podało we wtorek litewskie MSZ.

Statek "Saturnas", należący do kompanii Limarko (LLK), został zaatakowany w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy stał na kotwicy, czekając na rozładunek; jednostka przewoziła mrożone ryby.

Napastnicy uprowadzili motorówkami pięciu marynarzy. Dziewięciu członków 14-osobowej załogi "Saturnasa" pozostało na pokładzie. Podczas ataku nikt nie ucierpiał - podało litewskie MSZ.

Rzecznik MSZ Rolandas Kacinkas przyznał, że Litwa po raz pierwszy ma do czynienia z takim problemem i że podjęto starania w celu wyjaśnienia okoliczności porwania członków załogi i miejsca ich pobytu. Dodał, że wszyscy zakładnicy są obywatelami Litwy.

Motywy uprowadzenia marynarzy nie są znane. Znawca spraw morskich Michaił Wojtenko powiedział, że napastnikami mogli być bojownicy Ruchu na rzecz Wyzwolenia Delty Nigru. Dodał, że zazwyczaj uprowadzeni przez nich zakładnicy są zwalniani po kilku dniach lub tygodniach. (PAP)

mmp/ ap/

4520998 4520563

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)