Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ubywa zwolenników, a co trzeci Polak krytycznie ocenia Kościół

0
Podziel się

Oceny uległy w ostatnim czasie pogorszeniu.

Ubywa zwolenników, a co trzeci Polak krytycznie ocenia Kościół
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEiXgnWt

Oceny Kościoła katolickiego uległy w ostatnim czasie pogorszeniu. Ostatnio odnotowany został 10-punktowy spadek odsetka badanych mających pozytywną opinię o jego działalności i taki sam wzrost odsetka jego krytyków.

W tym miesiącu dobrą opinię o działalności Kościoła miało 54 proc. ankietowanych, podczas gdy w czerwcu ocenę taką deklarowało 64 proc.; złą opinię wyraziło obecnie 35 proc. badanych, przed trzema miesiącami - 25 proc.

Według Centrum Badania Opinii Społecznej, wiele wskazuje na to, że na poglądy Polaków o największej instytucji religijnej w kraju, wpłynął szeroko komentowany w mediach spór o krzyż przed Pałacem Prezydenckim._ - Niejednoznaczne stanowisko Kościoła w tej kwestii spotkało się z krytyką części społeczeństwa _ - ocenia CBOS.

bEiXgnWv

Tak niskich notowań jak obecnie, według CBOS, Kościół nie miał w ciągu ostatnich czterech lat.

Dezaprobatę szczególnie często wyrażają badani, którzy rzadko (kilka razy w roku) uczestniczą w praktykach religijnych lub w ogóle nie biorą w nich udziału (odpowiednio 50 proc. i 63 proc.) oraz respondenci określający swoje poglądy polityczne jako lewicowe (53 proc.).

Czytaj w Money.pl

| Badanie _ Aktualne problemy i wydarzenia _ przeprowadzono od 2 do 8 września, na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. |
| --- |

bEiXgnWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)