Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
16.01.2013 17:37

Udane testy systemu obrony przeciwrakietowej dla samolotów

System antyrakietowy, przeznaczony do obrony samolotów pasażerskich, pomyślnie przeszedł testy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brytta/iStockphoto)

Izraelska firma Elbit Systems Ltd. poinformowała, że jej system antyrakietowy, przeznaczony do obrony samolotów pasażerskich, pomyślnie przeszedł testy.

Zadaniem systemu C-MUSIC ma być ochrona dużych samolotów przed pociskami rakietowymi wystrzeliwanymi z ręcznych wyrzutni. System wypróbowano z powodzeniem do zapewnienia ochrony samolotowi Boeing 707.

Firma Elbit Systems podkreśla, że jej rozwiązanie można zastosować w każdym samolocie. Ujawniono, że C-MUSIC integruje zaawansowaną technologię laserową z kamerą termowizyjną.

W 2002 roku izraelski samolot czarterowy został w Kenii ostrzelany dwoma pociskami rakietowymi ziemia-powietrze wkrótce po starcie z Mombasy. Oba pociski chybiły celu, ale w Izraelu nasilono prace nad systemami obronnymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Rakiety Hamasu spadły na Jerozolimę Izraelska armia mobilizuje tysiące żołnierzy. Na Izrael spadło już 300 rakiet wystrzelonych z terytorium Strefy Gazy, są ofiary.
Islamiści wystrzelili rakiety na Tel Awiw Pierwszy raz od 1991 roku ogłoszono alarm lotniczy.
SMS ostrzeże przed uderzeniem rakiety Izraelskie wojsko rozpoczyna testowanie nowego systemu ostrzegania cywili przed atakami rakietowymi.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz