Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w libii
22.05.2011 14:49

UE będzie współpracować z libijską opozycją

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton otworzyła przedstawicielstwo w Bengazi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Unia Europejska nawiązała formalne stosunki dyplomatyczne z libijską opozycją, otwierając biuro w zajmowanym przez opozycjonistów mieście Bengazi.

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, która przybyła do Bengazi, by otworzyć przedstawicielstwo, obiecała _ jeszcze długo w przyszłości _ wsparcie dla demokratycznej Libii.

_ - Dzisiaj zobaczyłam wizję libijskiego narodu. Jadąc z lotniska, widziałam plakaty z napisem 'mamy marzenie' _ - powiedziała po spotkaniu z przewodniczącym powstańczej Narodowej Rady Libijskiej Mustafą Abdulem Dżalilem.

_ - Pragniemy wspierać (opozycjonistów) nie tylko teraz, ale tak długo, jak długo naród libijski będzie pragnął naszej obecności _ - podkreśliła.

_ - W imieniu 27 państw Unii Europejskiej odczuwam ogromną dumę, że jestem tu dzisiaj, by zaoferować nasze wsparcie _ - dodała.

Ashton poinformowała w komunikacie, że rozmawiała o unijnym wsparciu, a sferze zarządzania granicami, reformy bezpieczeństwa, gospodarki, służby zdrowia, oświaty i budowy społeczeństwa obywatelskiego.

_ - Naród libijski docenia tę wizytę i docenia Unię Europejską za wspieranie rewolucji od jej rozpoczęcia _ - oświadczył ze swej strony Dżalil.

Jego zdaniem wizyta Ashton _ świadczy o rosnącym zainteresowaniu Unii Europejskiej wspieraniem nas w drodze do demokratycznego i wolnego państwa _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t87179.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/goraca;debata;o;dyplomacji;krytyka;ashton,132,0,827524.html) Gorąca debata o dyplomacji. Krytyka Ashton Brak jednolitej polityki zewnętrznej Unii, mało zdecydowane sankcje wobec reżimu w Syrii - takie zarzuty wobec wspólnotowej polityki i Catherine Ashton wysuwają europosłowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sikorski;zastapi;ashton;w;relacjach;z;afryka;polnocna,136,0,823688.html) Sikorski zastąpi Ashton? W relacjach z Afryką Północną -_ Polskie doświadczenia w udanej transformacji są inspiracją dla krajów północnej Afryki i cieszę się, że to jest docenione _ - powiedział polski minister spraw zagranicznych.
Tagi: zamieszki w libii, unia europejska, libia, bengazi, współpraca, ashton, opozycjoniści, dżalil, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz