Notowania

gruzja
15.07.2010 16:01

UE i Gruzja rozpoczęły rozmowy stowarzyszeniowe

TASS) - Unia Europejska i Gruzja rozpoczęły w czwartek w Batumi rozmowy o porozumieniu w sprawie stowarzyszenia, które ma umocnić kontakty Tbilisi z UE - poinformowała szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS) - Unia Europejska i Gruzja rozpoczęły w czwartek w Batumi rozmowy o porozumieniu w sprawie stowarzyszenia, które ma umocnić kontakty Tbilisi z UE - poinformowała szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton. *

"Jestem rada, że mogę tu być, by zainaugurować negocjacje na temat porozumienia o stowarzyszeniu Gruzji z Unią" - powiedziała Ashton na konferencji prasowej wspólnej z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim. Konferencja odbyła się w Batumi - gruzińskim porcie czarnomorskim.

Gruzińskie MSZ oświadczyło, że porozumienie o stowarzyszeniu Gruzji z UE zastąpi dotychczasowe porozumienie o partnerstwie i pogłębi współdziałanie Gruzji i Unii w wielu dziedzinach. Ma też, jak utrzymuje gruziński resort spraw zagranicznych, "pozwolić Gruzji na stopniową integrację gospodarczą i polityczne stowarzyszanie się z UE".

W marcu Unia Europejska zatwierdziła dyrektywy w sprawie rozmów stowarzyszeniowych z trzema państwami: Armenią, Azerbejdżanem i Gruzją.

Gruzja jest pierwszym z tych trzech państw, z którym rozpoczęto rozmowy. W piątek zostaną zainaugurowane negocjacje stowarzyszeniowe z Azerbejdżanem, a w sobotę - z Armenią.(PAP)

mmp/ ro/

6619551 6619551

Tagi: gruzja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz