Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pamięć
16.07.2009 10:59

UE: PE uczcił pamięć obrończyni praw człowieka Natalii Estemirowej

Parlament Europejski (PE) uczcił w czwartek minutą ciszy pamięć zamordowanej dzień wcześniej rosyjskiej działaczki na rzecz praw człowieka Natalii Estemirowej. Na początku posiedzenia odczytano oświadczenie przewodniczącego PE Jerzego Buzka, w którym wezwał on władze Rosji do rozpoczęcia śledztwa w sprawie tej zbrodni.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Parlament Europejski (PE) uczcił w czwartek minutą ciszy pamięć zamordowanej dzień wcześniej rosyjskiej działaczki na rzecz praw człowieka Natalii Estemirowej. Na początku posiedzenia odczytano oświadczenie przewodniczącego PE Jerzego Buzka, w którym wezwał on władze Rosji do rozpoczęcia śledztwa w sprawie tej zbrodni. *

"Z wielką przykrością dowiedziałem się o tragicznej śmierci Natalii Estemirowej, która została porwana w Groznym. W imieniu PE chciałbym przekazać rodzinie i przyjaciołom zmarłej najszczersze wyrazy współczucia oraz kondolencje" - brzmi oświadczenie.

"W Parlamencie Europejskim bardzo ceniliśmy jej pracę w zakresie ochrony praw człowieka, promowania odpowiedzialności oraz szerzenia zasad państwa prawa. Wzywamy władze rosyjskie do tego, aby rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę dochodzenie w sprawie jej śmierci i podjęły działania zmierzające do ujawnienia i doprowadzenia sprawców przed oblicze sądu" - napisano w oświadczeniu.

Natalia Estemirowa była współpracownicą organizacji Memoriał, w której zajmowała się Czeczenią. W 2005 roku za swoją działalność została nagrodzona przez chadecką frakcję w Parlamencie Europejskim medalem Roberta Schumana. (PAP)

icz/ mmp/ ap/

Tagi: pamięć, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz