Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Atak na dwie jednostki wojskowe na Krymie

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o odstąpieniu od oblężenia punktu dowodzenia grupy "Krym"
#

bEgulEqd

# dochodzi informacja o odstąpieniu od oblężenia punktu dowodzenia grupy "Krym" #

07.03. Sewastopol (PAP/PAP, Interfax-Ukraina, Reuters) - Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową w Sewastopolu - podała w piątek wieczorem agencja Interfax-Ukraina. Ok. 20 osób oblegało punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" sił powietrznych, ale po negocjacjach z ukraińskimi wojskowymi odstąpiło od oblężenia i odjechało.

Media ukraińskie podały także wieczorem w piątek informację o desancie w Sewastopolu 15 ciężarówek Kamaz z żołnierzami rosyjskimi. Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na źródła w sztabie ukraińskiej marynarki wojennej, 15 ciężarówek zjechało z okrętu desantowego na brzeg, gdzie znajduje się baza brygady piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

bEgulEqf

Zastępca oficera dyżurnego w Sewastopolu powiedział tej samej agencji, że rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową A2355. Agencja Reutera podaje, że ludzie, którzy wdarli się do jednostki, są "najprawdopodobniej rosyjskimi żołnierzami", a podczas szturmu nie doszło do wymiany ognia.

Według rozmówcy Interfaksu-Ukraina rosyjscy żołnierze sforsowali ciężarówką Kamaz bramę jednostki i starają się przebić do siedziby dowództwa jednostki.

Powołując się na telefoniczną rozmowę z przedstawicielem ukraińskich sił zbrojnych Reuters pisze, że nikt nie został ranny podczas ataku.

Około 20 osób oblegało punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" Powietrznych Sił Ukrainy. Jak poinformował PAP pułkownik Jurij Kłamar z dowództwa ukraińskiej jednostki, po negocjacjach napastnicy odstąpili od oblężenia i odjechali. (PAP)

bEgulEql

awl/ fit/ kar/ mw/ sp/

int. arch.

bEgulEqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)