Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Atak na dwie jednostki wojskowe na Krymie

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o ciężarówkach z żołnierzami rosyjskimi
#

bEifVhcl

# dochodzi informacja o ciężarówkach z żołnierzami rosyjskimi #

07.03. Sewastopol (PAP/Interfax-Ukraina, Reuters) - Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową w Sewastopolu - podała w piątek wieczorem agencja Interfax-Ukraina. Jednocześnie ministerstwo obrony poinformowało, że ok. 20 osób oblega punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" sił powietrznych.

Media ukraińskie podały także wieczorem w piątek informację o desancie w Sewastopolu 15 ciężarówek Kamaz z żołnierzami rosyjskimi. Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na źródła w sztabie ukraińskiej marynarki wojennej, 15 ciężarówek zjechało z okrętu desantowego na brzeg, gdzie znajduje się baza brygady piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

bEifVhcn

Zastępca oficera dyżurnego w Sewastopolu powiedział tej samej agencji, że rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową A2355. Agencja Reutera podaje, że ludzie, którzy wdarli się do jednostki, są "najprawdopodobniej rosyjskimi żołnierzami", a podczas szturmu nie doszło do wymiany ognia.

Według rozmówcy Interfaksu-Ukraina rosyjscy żołnierze sforsowali ciężarówką Kamaz bramę jednostki i starają się przebić do siedziby dowództwa jednostki.

Powołując się na telefoniczną rozmowę z przedstawicielem ukraińskich sił zbrojnych Reuters pisze, że nikt nie został ranny podczas ataku.

Jednocześnie ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało, że około 20 osób oblega punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" Powietrznych Sił Ukrainy. Według Interfaksu-Ukraina wśród napastników są "Kozacy", a także miejscowi radykałowie z pałkami, którzy rzucają granaty hukowe.

bEifVhct

Według źródeł Reutera ludzie, którzy wdarli się do punktu dowodzenia, nie zdobyli broni, a obecnie trwają negocjacje między siłami ukraińskimi a napastnikami. Znaczna część ukraińskich żołnierzy zabarykadowała się w koszarach.(PAP)

awl/ fit/ kar/

int. arch.

bEifVhcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)