Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Bokser Witalij Kliczko założył partię UDAR

0
Podziel się

Ukraiński bokser Witalij Kliczko założył partię polityczną Ukraiński
Demokratyczny Alians na rzecz Reform, w skrócie UDAR, czyli cios.

bEgdVNGt

Ukraiński bokser Witalij Kliczko założył partię polityczną Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform, w skrócie UDAR, czyli cios.

"Celem naszej ekipy jest stworzenie podstaw dla sukcesu państwa. Chcemy zjednoczyć wykształconych ludzi sukcesu i zaangażować ich w zarządzanie krajem. Tylko wówczas może dojść do realnych zmian, bo przecież starzy politycy udowodnili, że nie są w stanie rządzić" - mówił na pierwszym zjeździe UDAR-u, który w sobotę wybrał go na przewodniczącego partii.

"Dziś rozpoczyna się nowy etap: silnym ciosem (udarem) gotów jestem rozbić ścianę między społeczeństwem i władzą, która powstrzymuje rozwój Ukrainy" - dodał Witalij Kliczko.

bEgdVNGv

39-letni bokser stoi na czele bloku jego własnego imienia w Kijowskiej Radzie Miejskiej, lecz dotychczas nie posiadał partii.

29 maja w Gelsenkirchen Witalij Kliczko będzie bronił mistrzowskiego pasa organizacji WBC w wadze ciężkiej w pojedynku z Albertem Sosnowskim. Z kolei jego młodszy brat Władimir jest czempionem federacji IBF i WBO. (PAP)

jjk/ ro/

bEgdVNGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)