Notowania

ukraina
17.12.2009 11:44

Ukraina: Kilkaset osób uwięzionych w samochodach

Trzy obwody południowej Ukrainy sparaliżowały obfite opady śniegu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/europa;zasypana;sniegiem,galeria,3192,0.html)Już ponad dobę co najmniej kilkaset osób pozostaje uwięzionych w swych samochodach na drogach trzech obwodów południowej Ukrainy. Regiony sparaliżowane zostały przez obfite opady śniegu i porywisty wiatr. W zablokowanych w zaspach pojazdach brakuje paliwa, a przebywający w nich ludzie nie mają jedzenia - informują ukraińskie media.

Najgorsza sytuacja panuje obecnie na trasie między Chersoniem i Mikołajowem. Jeden z ukraińskich deputowanych oświadczył na posiedzeniu parlamentu, że zamiecie śnieżne zablokowały tam w drodze _ setki samochodów i ogromną liczbę ludzi _.

Władze proszą mieszkańców obwodów południowej Ukrainy, by w związku z trudnymi warunkami pogodowymi nie wychodzili z domów i wstrzymali się od korzystania z samochodów.
Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy podało, że jego ratownicy opanowali sytuację w obwodzie odeskim. Od wtorku na trasie między Odessą i miastem Illicziwsk w stojących w zaspach samochodach uwięzionych było ponad 700 osób.

Według komunikatu MSN opady śniegu i mrozy doprowadziły do wielu awarii sieci energetycznych.

W obwodzie odeskim, mikołajowskim i chersońskim bez prądu pozostaje 160 miejscowości.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Rosja: Z powodu mrozów nie działają bankomaty ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/rosja;z;powodu;mrozow;nie;dzialaja;bankomaty,60,0,568124.html )
    * [ Zima we Włoszech: Śnieg na 500 km autostrad ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/zima;we;wloszech;snieg;na;500;km;autostrad,36,0,568100.html )
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz