Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel z ukrainą
25.09.2010 18:39

Ukraina liczy na pomoc Polski w integracji europejskiej

Premier Mykoła Azarow (na zdj.) chce strefy wolnego handlu z Unią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Ukraiński rząd liczy, że Polska wesprze go w dążeniach do członkostwa w Unii Europejskiej - oświadczył w Charkowie premier Ukrainy Mykoła Azarow.

_ - Chcemy, by nasi polscy koledzy na forach europejskich aktywnie działali na rzecz integracji europejskiej Ukrainy _ - powiedział szef ukraińskiego rządu.

Azarow podkreślił, że Ukrainie zależy przede wszystkim na utworzeniu strefy wolnego handlu z UE, przyspieszeniu prac nad umową stowarzyszeniową i zlikwidowaniu obowiązku wizowego dla Ukraińców.

_ - Obywatele polscy mogą swobodnie przyjechać na groby swych bliskich (na Ukrainie) i złożyć hołd swym krewnym, a nasze rodziny, które mają niemało swych grobów w Polsce, przechodzą procedury wizowe, co jest sprawą dość skomplikowaną _ - zaznaczył ukraiński premier.

Azarow ocenił, że obecnie w stosunkach polsko-ukraińskich nie ma żadnych problemów, choć zwrócił uwagę na konieczność aktywizacji współpracy handlowej i wzmocnienia wspólnych działań w przygotowaniach do organizowanego przez nasze kraje Euro 2012.

Premier Ukrainy potwierdził, że 30 września złoży wizytę w Polsce, gdzie będzie rozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem. Azarow i prezydent Polski Bronisław Komorowski wzięli udział w uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym w Charkowie, upamiętniających polskich oficerów zamordowanych w 1940 r. przez NKWD.

Tagi: handel z ukrainą, ukraina, polska, unia europejska, wsparcie, integracja, mykoła azarow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz