Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Media: 60 milicjantów przetrzymywanych przez demonstrantów

0
Podziel się:

Co najmniej 60 milicjantów jest przetrzymywanych przez antyrządowych
demonstrantów w budynku państwowej firmy energetycznej obok ratusza w centrum Kijowa -
poinformowały ukraińskie media.

Co najmniej 60 milicjantów jest przetrzymywanych przez antyrządowych demonstrantów w budynku państwowej firmy energetycznej obok ratusza w centrum Kijowa - poinformowały ukraińskie media.

Niektórzy zostali pojmani, gdy spali w znajdującym się na Placu Europejskim Ukraińskim Domu, który rano został odbity przez protestujących z rąk sił specjalnych milicji Berkut, a innych schwytano podczas starć obok Pałacu Październikowego w pobliżu Majdanu Niepodległości - pisze tygodnik "Kyiv Post" na swej stronie internetowej.

Wielu z pojmanych mężczyzn jest w wieku 18-19 lat i było uzbrojonych tylko w gumowe pałki. Wśród przetrzymywanych są też jednak starsi funkcjonariusze. Według portalu wielu od 24 godzin nic nie jadło. Niektórzy mają niewielkie obrażenia; zajmują się nimi lekarze.

Los pojmanych mężczyzn "jest niepewny i zależy od wyniku negocjacji między demonstrantami z Euromajdanu a rządem" - dodaje gazeta.

Od rana w czwartek dochodzi w Kijowie do starć między demonstrantami a siłami rządowymi, w wyniku których zginęło - według mediów - 28 osób. Ministerstwo zdrowia Ukrainy twierdzi, że od wtorku, kiedy zaczęła się nowa fala zamieszek, śmierć poniosło 35 ludzi.

Obie strony konfliktu oskarżają się o sprowokowanie starć i złamanie ogłoszonego w środę rozejmu. Milicyjne siły specjalne Berkut zarzuciły demonstrantom wykorzystywanie ostrej amunicji i wycofały się w czwartek rano z centrum Kijowa. (PAP)

jhp/ ap/

int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)