Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Obfite opady śniegu sparaliżowały transport

0
Podziel się

W związku z obfitymi opadami śniegu, które przeszły nad Ukrainą w ciągu
ostatniej doby, ukraińskie ministerstwo transportu poprosiło we wtorek kierowców o pozostawienie
samochodów w garażach i zamknęło ruch na największym lotnisku kraju w podkijowskim Boryspolu.

bEhwFmyJ

*W związku z obfitymi opadami śniegu, które przeszły nad Ukrainą w ciągu ostatniej doby, ukraińskie ministerstwo transportu poprosiło we wtorek kierowców o pozostawienie samochodów w garażach i zamknęło ruch na największym lotnisku kraju w podkijowskim Boryspolu. *

Tylko w Kijowie w nocy z poniedziałku na wtorek spadło ok. 30 centymetrów mokrego śniegu. Pod jego ciężarem łamały się gałęzie drzew, które uszkodziły sieci elektryczne, przez co w wielu domach brakuje prądu. Służby porządkowe nie nadążają z oczyszczaniem ulic.

Zamiecie śnieżne całkowicie unieruchomiły w poniedziałek wieczorem stołeczne lotnisko w Boryspolu. Resort transportu ma nadzieję, że powróci ono do pracy we wtorek w południe - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

bEhwFmyL

Trudne warunki pogodowe doprowadziły do ograniczeń na drogach. Na niektórych odcinkach trasy Kijów-Odessa ruch odbywa się wahadłowo, a na Zakarpaciu w okolicach Użhorodu dwie drogi są całkowicie nieprzejezdne.

Gęsty śnieg utrudnia także ruch na kolei, która zmuszona była do zatrzymania sześciu pociągów towarowych. Silne wiatry doprowadziły również do ograniczeń w działalności portów nad Morzem Czarnym.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

bEhwFmzm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)