Notowania

kryzys na ukrainie
08.07.2011 14:08

Ukraina podniosła wiek emerytalny kobiet

Parlament zdecydował, że kobiety na Ukrainie będą pracować do 60. roku życia. Przeciwna tej decyzji jest m.in. szefowa opozycji Julia Tymoszenko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Ukraiński parlament uchwalił reformę emerytur, której najważniejszym punktem jest podniesienie wieku emerytalnego kobiet. Zmiany, które przeszły dzięki rządzącej Partii Regionów, krytykują jej koalicjanci z partii komunistycznej, a także opozycja.

Zgodnie z reformą ukraińskie kobiety będą przechodzić na emeryturę w wieku 60, a nie 55 lat, jak było dotychczas. Podniesienie wieku emerytalnego związane jest z zobowiązaniami Kijowa wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i wynika z ubiegłorocznego memorandum, dotyczącego przyznania Ukrainie kredytu w wysokości 15,15 miliarda dolarów na 29 miesięcy.

_ - Uchwalenie reformy emerytalnej to wynik szantażu MFW _ - oświadczył komunistyczny deputowany Jewhen Carkow. - _ Mamy nadzieję, że prezydent Janukowycz zawetuję tę ustawę _ - dodał.

Polityk zwrócił uwagę, że decyzja parlamentu w sprawie emerytur negatywnie wpłynie na notowania ugrupowań, które poparły zmiany. _ - Ci, którzy głosowali za ustawą, wyglądali, jak zbite psy, bo rozumieli, że powrócą do swoich okręgów wyborczych, skąd będą startować w wyborach w 2012 roku _ - powiedział Carkow.

Julia Tymoszenko, przywódczyni opozycyjnego bloku politycznego zapowiedziała, że zaskarży sprawę podniesienia wieku emerytalnego w Trybunale Konstytucyjnym, gdyż reforma emerytalna _ doprowadzi do pogorszenia życia ludzi _, co jest sprzeczne z konstytucją. Tymoszenko oświadczyła także, reforma emerytalna została uchwalona z naruszeniem prawa, gdyż podczas głosowania w sali posiedzeń parlamentu było tylko 40 posłów, a ustawa uzyskała aż 248 głosów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t94076.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/idzie;reforma;milicjanci;masowo;odchodza,59,0,740923.html) Idzie reforma. Milicjanci masowo odchodzą Premier Ukrainy Mykoła Azarow chce, by wiek emerytalny był podnoszony stopniowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t85046.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sarkozy;nie;wycofam;sie;z;reformy;emerytur,142,0,672398.html) Sarkozy: Nie wycofam się z reformy emerytur Musimy podnieść wiek emerytalny z 60 do 62 lat - twierdzi prezydent Francji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tymoszenko;apeluje;do;mfw;to;trzeba;wyjasnic,45,0,671277.html) Tymoszenko apeluje do MFW: To trzeba wyjaśnić Chodzi o zobowiązania Kijowa wobec spółki RosUkrEnergo, pośrednika w dostawach gazu.
Tagi: kryzys na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz