Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina poprosi inne państwa o pomoc w związku z epidemią grypy

0
Podziel się

W związku z rozprzestrzeniającymi się na Ukrainie zachorowaniami na grypę, w
tym grypę typu A/H1N1, Kijów poprosi o pomoc państwa, które posiadają szczepionki przeciw wirusowi
A/H1N1, choć nie zapadła jeszcze decyzja o masowych szczepieniach.

bEimRZmJ

*W związku z rozprzestrzeniającymi się na Ukrainie zachorowaniami na grypę, w tym grypę typu A/H1N1, Kijów poprosi o pomoc państwa, które posiadają szczepionki przeciw wirusowi A/H1N1, choć nie zapadła jeszcze decyzja o masowych szczepieniach. *

O zamiarze zwrócenia się o pomoc do innych krajów poinformowała w piątek sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Raisa Bohatyriowa po zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu Rady.

Sekretarz wyjaśniła, że Ukraińcy najbardziej potrzebują preparatów przeciwgrypowych, takich jak Tamiflu, masek ochronnych i chirurgicznych, których brak jest "katastroficzny", a także aparatów do sztucznego oddychania.

bEimRZmL

Bohatyriowa podała, że opracowaniem listy niezbędnych preparatów, sprzętu i innych artykułów, zgodnie z poleceniem prezydenta Wiktora Juszczenki, zajmie się ministerstwo zdrowia.

Tymczasem przebywająca w Tarnopolu premier Ukrainy Julia Tymoszenko wyjaśniła, że jej rząd nie podjął dotychczas decyzji o masowych szczepieniach przeciwgrypowych.

"Konsultacje w tej sprawie jeszcze trwają" - podkreśliła.

Tymoszenko podała jednocześnie, że Rada Ministrów wydzieliła na walkę z epidemią grypy 500 mln hrywien, czyli równowartość 177 mln złotych.

bEimRZmR

Tarnopol i obwód tarnopolski należą do regionów, w których zachorowalność na grypę jest największa.

Jarosław Junko(PAP)

jjk/ kar/

bEimRZnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)