Notowania

grypa
05.11.2009 14:03

Ukraina: Potwierdzono 15 przypadków A(H1N1)

Badania próbek zostały przeprowadzone w londyńskim laboratorium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

*Laboratorium w Londynie potwierdziło 15 przypadków zachorowań na grypę A(H1N1) na Ukrainie - informuje ukraiński wiceminister zdrowia Zinowij Mytnyk. *

Dzień wcześniej zastępca głównego lekarza sanitarnego Ukrainy Ludmiła Mucharska mówiła o 17 chorych na A(H1N1) i czterech zmarłych osobach.

Wczoraj Mytnyk nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, ile osób zmarło dotychczas na Ukrainie na grypę A(H1N1), a ile na zwykłą grypę i jej powikłania. Powiedział jedynie, że śmierć 95 osób była spowodowana przez _ zapalenie płuc o nieznanej genezie _.

Wcześniej szefowa parlamentarnej komisji ds. zdrowia Tetiana Bachtiejewa mówiła o 96 ofiarach grypy, w tym dziewięciorgu dzieci, siedmiu kobietach w ciąży i sześciu lekarzach.

Chaos informacyjny wokół sytuacji zdrowotnej na Ukrainie trwa od ubiegłego tygodnia, kiedy w kraju tym ogłoszono epidemię grypy. Politycy i urzędnicy państwowi podają różne, nieraz całkiem odmienne dane o liczbie zachorowań i zmarłych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Białoruś: Siedem osób zmarło na grypę A(H1N1) ]( http://news.money.pl/artykul/bialorus;siedem;osob;zmarlo;na;grype;ah1n1,33,0,554273.html )
* [ WHO potwierdza: Ukrainę opanował wirus A/H1N1 ]( http://news.money.pl/artykul/who;potwierdza;ukraine;opanowal;wirus;a;h1n1,13,0,553997.html )
Tagi: grypa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz