Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina uznała nowe władze Libii

0
Podziel się

Narodowa Rada Libijska (NRL) jest jedynym legalnym przedstawicielem narodu
Libii - oświadczyło w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy.

bEiLyKEl

Narodowa Rada Libijska (NRL) jest jedynym legalnym przedstawicielem narodu Libii - oświadczyło w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy.

Uznając nowe władze w Trypolisie, Kijów zwrócił się do nich z prośbą o zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym w Libii obywatelom Ukrainy oraz personelowi dyplomatycznemu.

"W ciągu wielu lat narody ukraiński i libijski łączyły więzi przyjaźni i wzajemnego szacunku. Strona ukraińska ma nadzieję, że takie stosunki utrzymają się także w przyszłości. Potwierdzamy naszą gotowość do pogłębiania obopólnie korzystnej współpracy z Libią" - głosi komunikat ukraińskiej dyplomacji.

bEiLyKEn

MSZ w Kijowie podkreśliło, że od początku konfliktu w Libii szczególną troskę Ukrainy budziła kwestia bezpieczeństwa kilku tysięcy mieszkających tam jej obywateli. Duża część z nich pracuje w libijskiej medycynie. Ukraińcy podziękowali Libijczykom za to, że strony konfliktu nie dopuszczały się łamania ich praw.

MSZ Ukrainy zadeklarowało też, że gotowe jest udzielić Libii pomocy w odbudowie zniszczonego przez konflikt kraju. (PAP)

jjk/ mc/

bEiLyKEO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)