Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Wybory prezydenckie - Janukowycz nadal faworytem rankingów

0
Podziel się

Największe szanse na zwycięstwo w zaplanowanej na 17 stycznia pierwszej turze
wyborów prezydenckich na Ukrainie nadal ma lider prorosyjskiej opozycji Wiktor Janukowycz -
wskazują opublikowane w poniedziałek w Kijowie wyniki sondażu firmy socjologicznej "FOM-Ukraina".

bEgHKerV

Największe szanse na zwycięstwo w zaplanowanej na 17 stycznia pierwszej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie nadal ma lider prorosyjskiej opozycji Wiktor Janukowycz - wskazują opublikowane w poniedziałek w Kijowie wyniki sondażu firmy socjologicznej "FOM-Ukraina".

Jeśli wybory odbyłyby się 20 grudnia, w pierwszej turze Janukowycz otrzymałby 28,5 proc. poparcia. Jego główna konkurentka, premier Julia Tymoszenko, mogłaby liczyć na 14,4 proc. głosów.

Bój o trzecie miejsce w wyborach prezydenckich rozegrałby się między byłym prezesem Narodowego Banku Ukrainy Serhijem Tihipką a byłym przewodniczącym parlamentu Arsenijem Jaceniukiem. Respondenci dają im obecnie po 6 proc. poparcia.

bEgHKerX

Urzędujący prezydent Wiktor Juszczenko, który za trzy tygodnie będzie się ubiegał o reelekcję, otrzymał w przeprowadzonym przez "FOM-Ukraina" badaniu tylko 3,5 proc. głosów.

Gdyby do drugiej tury wyborów przeszli Wiktor Janukowycz i Julia Tymoszenko, przewodniczący opozycyjnej Partii Regionów Ukrainy uzyskałby 38 proc., a szefowa rządu 24,1 proc. poparcia.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mc/

bEgHKesy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)