Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina zaostrza kontrolę na granicy z Polską

0
Podziel się:

Chodzi o zapobieganie rozprzestrzenieniu się epidemii A/H1N1.

Ukraina zaostrza kontrolę na granicy z Polską
(daveparker/CC/flickr)
bEsmJyQB

W obawie przed przeniknięciem na Ukrainę wirusa A/H1N1 i w związku z rozprzestrzeniającą się w tym kraju epidemią grypy ukraińska Straż Graniczna zaostrzyła kontrole na granicy z Polską, włączając do nich lekarzy.

_ - Ludzie, którzy do nas przyjeżdżają, najpierw będą kontrolowani przez lekarzy, a dopiero potem przejdą kontrolę graniczną i celną _ - powiedział Wołodymyr Szeremeta, rzecznik zachodniego oddziału SG we Lwowie, cytowany przez portal informacyjny Zaxid.net.

Od czwartku pracujący na ukraińsko-polskich przejściach granicznych funkcjonariusze noszą maski ochronne.

bEsmJyQD

Według zespołu eksperckiego, który spotkał się w czwartek w Warszawie, w polskich województwach przygranicznych nie odnotowano nietypowego wzrostu zachorowań grypopodobnych.

Sytuację na zachodniej Ukrainie i w rejonach przygranicznych Polski omówiono w czwartek na spotkaniu zespołu w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Straży Granicznej i MSZ.

Z informacji uzyskanych od wojewódzkich inspektorów sanitarnych w Rzeszowie i Lublinie wynika, że w województwach przygranicznych nie odnotowano nietypowego wzrostu zachorowań grypopodobnych.

bEsmJyRe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)