Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ULC: jedna stawka opłaty terminalowej dla polskich lotnisk

0
Podziel się:

Od przyszłego roku będzie obowiązywała jedna stawka opłaty terminalowej,
pobieranej we wszystkich portach od linii lotniczych - zdecydował na wniosek Polskiej Agencji
Żeglugi Powietrznej prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. ULC nie podjął jeszcze decyzji odnośnie jej
wysokości.

Od przyszłego roku będzie obowiązywała jedna stawka opłaty terminalowej, pobieranej we wszystkich portach od linii lotniczych - zdecydował na wniosek Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. ULC nie podjął jeszcze decyzji odnośnie jej wysokości.

Chodzi o opłatę za pomoc w lądowaniu lub starcie samolotu, jaką PAŻP pobiera od przewoźników. Akceptacja przez ULC propozycji Agencji oznacza rezygnację z obowiązujących w tym roku dwóch stawek - dla lotniska w Warszawie oraz portów regionalnych.

PAŻP przesłał do ULC propozycję jednej stawki dla wszystkich lotnisk w wysokości ok. 980 zł. Urząd poinformował, że nie zakończył jeszcze postępowania w sprawie wysokości opłaty terminalowej na 2010 r.

Linie korzystające z warszawskiego lotniska Okęcie płacą obecnie 610,23 zł za start lub lądowanie; na pozostałych 10 lotniskach, na których Agencja zapewnia służby kontroli ruchu lotniczego (m.in. Gdańsk, Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź), pobierane są opłaty w wysokości 888,71 zł. Decyzję w sprawie nowej stawki Urząd ma podjąć do końca roku. (PAP)

aop/ bos/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)