Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 11:47

Umowa o współpracy Politechniki Świętokrzyskiej z Cersanitem

Praktyki, staże studenckie, współpracę naukowo-badawczą, a także działania na rzecz rozwoju uczelnianych kół naukowych obejmuje zawarta w środę w Kielcach umowa pomiędzy Politechniką Świętokrzyską a firmą Cersanit.

Podziel się
Dodaj komentarz

Praktyki, staże studenckie, współpracę naukowo-badawczą, a także działania na rzecz rozwoju uczelnianych kół naukowych obejmuje zawarta w środę w Kielcach umowa pomiędzy Politechniką Świętokrzyską a firmą Cersanit.

Jak ocenił rektor Politechniki Świętokrzyskiej, prof. Stanisław Adamczak, Cersanit to "bardzo dobra firma i znak jakości", spółka, która może zagwarantować absolwentom kieleckiej uczelni technicznej - za pośrednictwem uczelnianego "biura karier" - sukces zawodowy i materialny, pod warunkiem że będą dobrze przygotowani do pracy.

Rektor zapowiedział, że z myślą o potrzebach m.in. Cersanitu uczelnia otworzy w przyszłym roku nowy kierunek studiów - chemię budowlaną.

Prof. Adamczak przypomniał, że Cersanit należy do grupy kapitałowej Michała Sołowowa - absolwenta Politechniki Świętokrzyskiej - z którą uczelnia podjęła wcześniej współpracę inwestycyjną. Zaznaczył, że dzięki niej na wydzierżawionym przez politechnikę gruncie stanął wielopoziomowy parking dla galerii handlowej, a uczelnia wzbogaciła się o nowoczesną halę sportową.

Prezes Cersanitu Mirosław Jędrzejczyk podkreślił, że o wartości firmy decydują przede wszystkim kadry, ludzie wybitni. Jak wyjaśnił, Cersanitowi na tym, by Politechnika Świętokrzyska była dla niego "kuźnią talentów" w różnych specjalnościach i zapleczem menadżerów. Zapewnił, że Cersanit daje młodym szansę indywidualnego rozwoju "na miarę ich pasji zawodowych, marzeń i ambicji".

Cersanit jest europejskim potentatem w produkcji płytek ceramicznych, ceramiki sanitarnej, mebli łazienkowych, kabin prysznicowych i wyrobów akrylowych. Zatrudnia 6,5 tys. osób w czterech fabrykach krajowych, dwóch na Ukrainie oraz w pojedynczych zakładach w Rosji i Rumunii - poinformował Jędrzejczyk.

Na czterech wydziałach Politechniki Świętokrzyskiej kształci się obecnie ok. 9 tys. studentów w ramach 15 kierunków i 40 specjalności. Uczelnia oferuje studia I, II i III stopnia. Posiada prawo doktoryzowania w sześciu dyscyplinach technicznych oraz habilitacji w trzech dyscyplinach. Zatrudnia prawie 400 nauczycieli akademickich.(PAP)

mch/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz