Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unia Afrykańska nakłada sankcje na Gwineę

0
Podziel się

Unia Afrykańska (UA) oświadczyła w czwartek, iż bezzwłocznie nakłada
sankcje na przywódców rządzącej w Gwinei junty wojskowej, która przejęła władzę w drodze zamachu
stanu w grudniu 2008 roku.

bEingMfF

Unia Afrykańska (UA) oświadczyła w czwartek, iż bezzwłocznie nakłada sankcje na przywódców rządzącej w Gwinei junty wojskowej, która przejęła władzę w drodze zamachu stanu w grudniu 2008 roku.

"Sankcje wymierzone są w urzędników i personel wojskowy, które w Gwinei dokonują działań sprzecznych z konstytucją. Nie są skierowane do obywateli Gwinei" - powiedział na spotkaniu w Abudży (Nigeria) komisarz UA ds. pokoju i bezpieczeństwa Lamamra Ramtane.

Ramtane podkreślił, że represje przewidują m.in. zamrożenie kont bankowych i wstrzymanie procedury wydawania wiz dla przedstawicieli władz w Konakry.

bEingMfH

Junta pod dowództwem kapitana Musy Dadisa Camary doszła do władzy po śmierci wieloletniego gwinejskiego przywódcy Lansany Conte. Wojskowi krwawo stłumili protesty przeciwników przewrotu; lokalni obrońcy praw człowieka szacują liczbę ofiar na 157 osób.

Gwinea jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Tamtejsza gospodarka opiera się głównie o prymitywne rolnictwo i górnictwo. Kraj zajmuje drugą w świecie pozycję pod względem wydobycia boksytów. (PAP)

zab/

5032808 5032641 arch. int.

bEingMgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)