Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unijny projekt "Wykorzystaj swój talent" w gminie Polkowice

0
Podziel się:

Ponad 131 utalentowanych, młodych mieszkańców Polkowic (Dolnośląskie) brało
udział w unijnym projekcie "Wykorzystaj swój talent". Dzięki dofinansowaniu UE uczestnicy mogli
doskonalić swoje zdolności muzyczne, plastyczne i literackie.

Ponad 131 utalentowanych, młodych mieszkańców Polkowic (Dolnośląskie) brało udział w unijnym projekcie "Wykorzystaj swój talent". Dzięki dofinansowaniu UE uczestnicy mogli doskonalić swoje zdolności muzyczne, plastyczne i literackie.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Urzędu Gminy Polkowice Ewa Szczecińska-Zielińska, upowszechnianie edukacji artystycznej w gminie zostanie zaprezentowane jako tzw. dobra praktyka w Biuletynie Europejskiego Funduszu Społecznego w woj. dolnośląskim. "Projekt ma zachęcić inne gminy do wdrażania podobnych, równie ciekawych pomysłów, bowiem zyskał uznanie władz woj. dolnośląskiego i obecnie jest prezentowany jako wzór innym gminom, chcącym pozyskać środki z funduszy unijnych" - powiedziała rzeczniczka.

Jak dodała, gmina rozpoczęła projekt we wrześniu ubiegłego roku. Przystąpiło do niego ponad stu mieszkańców gminy - od pierwszoklasistów ze szkół podstawowych po tegorocznych maturzystów. Zajęcia - podczas których szlifowali swoje umiejętności muzyczne, plastyczne i literackie - odbywały się w szkołach.

"Projekt realizowano w ramach +Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki+ finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Każdy uczestnik mógł skorzystać z 26 godzin warsztatów z wykwalifikowaną kadrą. Programy zostały tak opracowane, aby nie ograniczać szerokiego zainteresowań osób, które przystąpiły do projektu oraz zapewnić im dostęp do wiedzy, warsztatu, technik i narzędzi, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia" - mówiła Szczecińska-Zielińska.

Gmina Polkowice realizuje obecnie pięć projektów unijnych. (PAP)

umw/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)