Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Onet.pl

0
Podziel się:

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Ringier Axel Springer Media
kontroli nad spółką Onet.pl. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do
ograniczenia konkurencji - poinformowała we wtorek rzecznik Urzędu Małgorzata Cieloch.

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Ringier Axel Springer Media kontroli nad spółką Onet.pl. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji - poinformowała we wtorek rzecznik Urzędu Małgorzata Cieloch.

Ringier Axel Springer Media jest spółką holdingową utworzoną w 2010 r. przez dwa koncerny medialne - Axel Springer i Ringier. Jest wydawcą ponad 100 gazet i czasopism oraz prowadzi stacje telewizyjne i radiowe. W Polsce wydaje m.in. Fakt, Przegląd Sportowy, Forbes, Newsweek oraz Auto Świat, a także współkontroluje spółkę Infor Biznes, właściciela Dziennika Gazety Prawnej.

Grupa Onet.pl zajmuje się zarządzaniem portalami internetowymi oraz sprzedażą miejsca reklamowego w mediach elektronicznych. Prowadzi kilkadziesiąt witryn internetowych, m.in. Sympatia.pl, Onet.poczta, Zumi czy PcLab.pl. Pakiet większościowy spółki posiada Grupa Onet Poland, która jest kontrolowana przez spółkę TVN.

W wyniku koncentracji Ringier Axel Springer Media będzie sprawować wyłączną kontrolę nad Onet.pl za pośrednictwem spółki specjalnego przeznaczenia.

Wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK w lipcu br. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes UOKiK uznała, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na terenie Polski. Działalność uczestników koncentracji pokrywa się jedynie na krajowym rynku reklamy internetowej oraz wortali tematycznych. Jednak na żadnym z nich łączny udział przedsiębiorców nie przekracza 20 proc.

Transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. (PAP)

awy/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)