Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UOKiK zgodził się na przejęcie przez ARP kontroli nad LOT AMS

0
Podziel się

Agencja Rozwoju Przemysłu może przejąć kontrolę nad spółką LOT Aircraft
Maintenance Services - poinformował w czwartek w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i
Konsumentów. Koncentracja ma na celu przeprowadzenie przez ARP restrukturyzacji LOT AMS.

bEgpfIPp

Agencja Rozwoju Przemysłu może przejąć kontrolę nad spółką LOT Aircraft Maintenance Services - poinformował w czwartek w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Koncentracja ma na celu przeprowadzenie przez ARP restrukturyzacji LOT AMS.

Zdaniem prezes UOKiK Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel, koncentracja firm nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Agencja Rozwoju Przemysłu prowadzi działalność m.in. w zakresie wspierania procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz zarządzania mieniem przejętym od Skarbu Państwa. Posiada udziały w ponad 100 spółkach, z których większość to podmioty zależne.

bEgpfIPr

LOT Aircraft Maintenance Services zajmuje się m.in. obsługą, naprawą i przeglądem sprzętu lotniczego. Spółka działa głównie na rynku krajowym i obsługuje samoloty pasażerskie PLL LOT i EuroLOT.

W lipcu ub.r. z LOT-u wydzielona została Baza Techniczna, którą przekształcono w spółkę LOT Aircraft Maintenance Services. Przeszło do niej z LOT ok. 850 pracowników. W lutym w br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT wyraziło zgodę na sprzedaż przez przewoźnika udziałów spółki LOT AMS. Pod koniec lipca br. prezes spółki Marcin Piróg poinformował, że do końca roku spółka chce się pozbyć m.in. LOT AMS. Obecnie w PLL LOT prowadzona jest restrukturyzacja we wszystkich obszarach działalności: majątkowej, zatrudnienia i organizacyjnej.

Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji przewoźnika, Regionalny Fundusz Gospodarczy - 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. (PAP)

bEgpfIPx

aop/ je/

bEgpfIPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)