Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UPR i Prawica Rzeczypospolitej przedstawiły wspólny program wyborczy

0
Podziel się:

Wspieranie rodziny to jeden z głównych punktów wspólnego programu
wyborczego Unii Polityki Realnej oraz Prawicy Rzeczypospolitej. Program przedstawiony w środę
przewiduje m.in. gwarancję samorządowego becikowego oraz dodatek macierzyński dla rodzin
wielodzietnych

Wspieranie rodziny to jeden z głównych punktów wspólnego programu wyborczego Unii Polityki Realnej oraz Prawicy Rzeczypospolitej. Program przedstawiony w środę przewiduje m.in. gwarancję samorządowego becikowego oraz dodatek macierzyński dla rodzin wielodzietnych

Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki Realnej - obok wspólnego kandydata na prezydenta stolicy, którym jest Piotr Strzembosz - wystawią w wyborach samorządowych również wspólne listy do Rady Warszawy i rad dzielnic.

Strzembosz poinformował, że listy wyborcze są obecnie dopracowywane. "Obsadzimy listę wyborczą do Rady Waraszawy i do większości dzielnic. Nie mamy parytetów. Naszym zdaniem nie ma znaczenia, jakiej płci, są kandydaci. Pierwsze miejsca na listach będą obsadzane przez najlepszych" - zaznaczył Strzembosz.

Zaprezentowany na środowej konferencji prasowej wspólny program UPR i Prawicy Rzeczypospolitej przewiduje m.in. wprowadzenie przydziału dodatkowych środków dla szkół uzyskujących najlepsze wyniki w nauce i sporcie, a także wprowadzanie specjalnych programów naprawczych dla placówek osiągających gorsze wyniki. Jak oceniono, ma to wymusić efektywność kształcenia w szkołach.

"Szkoła dopasowana do potrzeb wybitnie uzdolnionych i słabszych uczniów jest tym, do czego dążymy" - mówił Piotr Sokorowski (UPR).

Lech Łuczyński z Prawicy Rzeczypospolitej dodał, że głównym celem programu jest, to aby samorządy zmieniły sposób swojego postępowania wobec rodziny "z przedmiotowego na podmiotowy". "Chodzi o to, aby rodzinę traktować jako najbardziej przydatną organizację społeczną" - podkreślił.

Priorytetem UPR i Prawicy Rzeczypospolitej jest też zwiększenie uczestnictwa rodziców w funkcjonowaniu szkoły. Sokorowski uważa, że kontrola rodzicielska nad pracą nauczycieli byłaby czynnikiem poprawiającym sprawność działania i efektywność w nauczaniu szczególnie najmłodszych.

Program UPR i Prawicy Rzeczypospolitej przewiduje także udostępnianie szkolnych obiektów sportowych dla młodzieży w czasie wolnym od zajęć.

W programie wyborczym zaproponowano też wprowadzenie "Karty rodziny 5+". Karta ma wspierać z co najmniej trójką dzieci. Oba ugrupowania planują też wprowadzenie zniżek dla rodzin wielodzietnych do teatru, kina i na basen. (PAP)

pż/ par/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)