Notowania

orangutan
17.07.2012 15:31

Urodziny najstarszego orangutana na świecie

Orangutan sumatrzański imieniem Major, uznawany za najstarszego przedstawiciela gatunku na świecie, obchodził we wtorek swoje 50. urodziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nikki OK, CC)

Orangutan sumatrzański imieniem Major, uznawany za najstarszego przedstawiciela gatunku na świecie, obchodził dziś swoje 50. urodziny w zoo w La Boissiere du Dore w departamencie Loary Atlantyckiej na zachodzie Francji.

Ważący 125 kilogramów Major zdmuchnął świeczki z truskawkowego ciasta w obecności 12 dziennikarzy, fotografów i osób z obsługi zoo. Następnie skonsumował ciasto łyżeczką.

_ - Są orangutany i jest Major. Ma osobowość, coś specjalnego, co budzi szacunek. Jest symbolem naszego zoo _ - powiedział Emmanuel Toublanc, pracownik ogrodu zoologicznego. Dodał, że Major lubi sok pomarańczowy i mleko czekoladowe.

Major urodził się w 1962 roku w indonezyjskim lesie i został złapany siedem lat później. Przywieziono go do niemieckiego zoo w Gelsenkirchen a następnie przekazano do zoo w Duisburgu. W końcu w marcu 1989 roku Major trafił do La Boissiere du Dore, gdzie 16 razy został ojcem.

Znalazł tu sprzyjające środowisko. Spokojny i zrównoważony - w przeciwieństwie do innych przedstawicieli gatunku - Major jest troskliwym ojcem i żyje z czwórką potomstwa i trzema towarzyszkami.

W zoo w La Boissiere du Dore, założonym 27 lat temu na ponad ośmiu hektarach terenu, mieszka około 600 zwierząt.

Tagi: orangutan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz