Notowania

wiadomości
15.06.2012 13:40

Urząd Morski w Słupsku dostał 3,5 mln zł na naprawę szkód sztormowych

3,5 mln zł otrzymał Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) na naprawę szkód wyrządzonych w styczniu br. przez sztormy na administrowanym przez siebie odcinku wybrzeża.

Podziel się
Dodaj komentarz

3,5 mln zł otrzymał Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) na naprawę szkód wyrządzonych w styczniu br. przez sztormy na administrowanym przez siebie odcinku wybrzeża.

Jak poinformował w piątek PAP dyrektor urzędu Tomasz Bobin pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałania i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Przyznana kwota zostanie wydana na sześć remontów: naprawę dwóch rurociągów refulacyjnych w Rowach, zjazdu technicznego dla ciężkiego sprzętu na plażę w Poddąbiu, drogi technicznej i slipu na przystani rybackiej w Jarosławcu, wymianę staw (stałych znaków nawigacyjnych) na głowicach falochronu w porcie Darłowo, budowę 150-metrowej opaski brzegowej w Kołobrzegu oraz przebudowę zabezpieczenia brzegu w Chłopach.

Lista remontów - jak powiedział Bobin - została już zaakceptowana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MTBiGM). Urząd przygotowuje teraz dokumentację przetargową na te prace. Wszystkie roboty muszą zostać wykonane w roku 2012.

Trwający trzy dni sztorm o sile 8-9, w porywach do 10-11 stopni w skali Beauforta wyrządził szkody w 12 miejscach na odcinku wybrzeża administrowanym przez Urząd Morski w Słupsku. Wszystkie straty urząd szacował wówczas na 7,8 mln zł i o przyznanie takiej kwoty wnioskował wówczas do MTBiGM. (PAP)

sibi/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz