Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.11.2012 04:56

USA: 18 rannych w wybuchu gazu

# nowa liczba rannych #

Podziel się
Dodaj komentarz

# nowa liczba rannych #

24.11. Springfield (PAP/AFP,AP) - Potężny wybuch gazu w piątek wieczorem całkowicie zniszczył wielopiętrowy budynek w centrum miasta Springfield, w stanie Massachusetts. Co najmniej 18 osób zostało rannych - poinformowały lokalne władze.

Według lokalnej stacji telewizyjnej WWLP-TV, uszkodzonych zostało kilkanaście sąsiednich domów, w tym trzy nadają się tylko do wyburzenia.

Wśród rannych są strażacy, policjanci i pracownicy firmy dostarczającej gaz. Wybuch nastąpił kiedy strażacy i gazownicy sprawdzali szczelność instalacji.

W zniszczonym budynku mieścił się klub ze striptizem. Jedna z tancerek zatrudnionych w tym klubie powiedziała, że w pomieszczeniach klubu już od kilku dni czuć było zapach gazu.

"To cud, że nikt nie zginął" - powiedział na konferencji prasowej zastępca gubernatora stanowego Tim Murray. Jeden z policjantów powiedział, że wybuch był tak silny, że myślał, iż to atak rakietowy.

Policja ewakuowała mieszkańców okolicznych domów i osoby, które znajdowały się w pobliskich centrach handlowych i biurach. (PAP)

jm/

12696371 12696508

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz