Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Biały Dom: nie będzie podpisania paktu z Rosją w Kopenhadze

0
Podziel się

Biały Dom poinformował we wtorek, że nie przewiduje się, by prezydent USA
Barack Obama podpisał z Rosją pakt o ograniczeniu broni nuklearnej w tym tygodniu w Kopenhadze.

bEiexCSZ

Biały Dom poinformował we wtorek, że nie przewiduje się, by prezydent USA Barack Obama podpisał z Rosją pakt o ograniczeniu broni nuklearnej w tym tygodniu w Kopenhadze.

Rzecznik Białego Domu Robert Gibbs powiedział, ze Rosja i USA kontynuują rozmowy w sprawie porozumienia, które zastąpi wygasły już traktat znany jako START.

Gibbs podkreśla, że ma nadzieję, że porozumienie zostanie zawarte bardzo szybko. Ale powiedział też, że - wbrew wcześniejszym spekulacjom - w Kopenhadze nie jest planowana żadna ceremonia podpisania tego traktatu; nie oczekuje też by jakiekolwiek kroki w sprawie oficjalnego podpisania porozumienia były szybko podjęte w innych państwach.

bEiexCTb

Obama będzie w Kopenhadze w piątek, na zakończenie szczytu klimatycznego ONZ.

Wcześniej we wtorek agencja Reutera, powołując się na rosyjskie źródło zorientowane w planach szczytu, podała we wtorek, że Rosja i USA mogą podpisać układ, który ma zastąpić START-1, w trakcie kopenhaskiego szczytu w sprawie zmian klimatycznych.

Podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1) wygasł 5 grudnia, zanim stronom udało się porozumieć w kwestii nowego. Otoczone całkowitą tajemnicą negocjacje w sprawie nowego porozumienia toczą się w Genewie. (PAP)

fit/

bEiexCTh

5323317,5323450, arch.

bEiexCTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)