Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA boją się kolejnego 11 września. Wzmacniają patrole

0
Podziel się

Władze USA pracują nad wzmocnieniem bezpieczeństwa przed obchodami 10. rocznicy ataków z 11 września 2001 roku.

USA boją się kolejnego 11 września. Wzmacniają patrole
(conner395/CC/Flickr)
bEgAvvAR

Władze USA pracują nad wzmocnieniem bezpieczeństwa przed obchodami 10. rocznicy ataków z 11 września 2001 roku. Szczególne zagrożenie - obok zamachów na wielką skalę - stanowią terroryści działający w pojedynkę - podkreślił prezydent Barack Obama.

Władze obawiają się, że terroryści zechcą wykorzystać 10. rocznicę ataków - wskazywały na to materiały znalezione w kryjówce Osamy bin Ladena w Pakistanie po jego śmierci.

Specjaliści do walki z terroryzmem podkreślają, że nie ma informacji wskazujących na konkretne zagrożenie, a zamiary Al-Kaidy w tym zakresie nie wyszły poza etap planowania.

bEgAvvAT

W Los Angeles, na dworcu kolejowym Union Station stanowiącym ważny węzeł komunikacyjny, sprzedawcy zostali poinstruowani, by zwracać szczególną uwagę na przypadki podejrzanego zachowania. W środkach komunikacji publicznej pojawi się więcej policjantów, w tym funkcjonariusze ze specjalnie wyszkolonymi psami, losowo przeszukiwany będzie bagaż.

Liczba patroli zwiększy się również w nowojorskim metrze - typowanym jako jedno z możliwych celów - oraz w Strefie Zero, gdzie przed blisko 10 laty doszło do ataków.

Jak podkreśla agencja AP, zmienił się punkt ciężkości w przygotowaniach do rocznicy - odpowiednie służby wyszkolono do reagowania zarówno na zamachy zorganizowane na dużą skalę, np. przy użyciu porwanego samolotu, jak i na mniejsze, bardziej amatorskie próby grup i pojedynczych sympatyków terroryzmu.

Prezydent USA Barack Obama przyznał, że to właśnie ten drugi rodzaj aktywności terrorystycznej może stanowić szczególne zagrożenie.

bEgAvvAZ

_ - Obecnie nasz niepokój budzi przede wszystkim typ terrorysty-samotnika (...), który może doprowadzić do wielkiej masakry podobnej do tej, jaka niedawno miała miejsce w Norwegii _ - powiedział. W dwóch atakach zginęło wtedy ponad 70 osób.

_ - Jedna osoba, która jest umysłowo chora lub napędzana ideologią nienawiści, może wyrządzić wiele szkód, a podobnych samotników trudno jest wyśledzić _ - dodał prezydent.

11 września przypada dziesiąta rocznica zamachów na World Trade Center. Zginęło w nich blisko 3 tysiące osób.

bEgAvvBa
USA przed rocznicą 11 września. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t153791.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;przed;11;wrzesnia;amerykanie;w;gotowosci,254,0,892414.html) Atak "samotnego wilka". Nowy Breivik uderzy w USA? Zdaniem prezydenta Obamy osoba _ obłąkana _ lub _ kierująca się ideologią nienawiści _ może przeprowadzić masakrę taką, jak na wyspie Utoya.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/osama;nie;byl;ostatni;polowanie;na;terrorystow;trwa,61,0,834109.html) Osama nie był ostatni. Polowanie na terrorystów trwa Obama jest gotowy przeprowadzić podobną operację jak w przypadku szefa Al Kaidy. Nawet w suwerennym państwie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t47302.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;spotkal;sie;z;zabojcami;bin;ladena,63,0,824895.html) Obama spotkał się z zabójcami bin Ladena Według ekspertów opinia publiczna może nigdy nie dowiedzieć się nawet nazwisk członków tzw. Team 6, który zabił bin Ladena.
bEgAvvBu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)