Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Burza śnieżna na wschodnim wybrzeżu

0
Podziel się

Nad wschodnie wybrzeże USA nadciągnęła w sobotę burza śnieżna. W
niektórych regionach spadło już ponad 30 cm śniegu, a prognozy dla Waszyngtonu, Baltimore,
Filadelfii i Nowego Jorku mówią o 50 cm.

bEiFAeAB

Nad wschodnie wybrzeże USA nadciągnęła w sobotę burza śnieżna. W niektórych regionach spadło już ponad 30 cm śniegu, a prognozy dla Waszyngtonu, Baltimore, Filadelfii i Nowego Jorku mówią o 50 cm.

Śnieżyce powodują utrudnienia w komunikacji, komplikując ludziom zakupy w przedgwiazdkowy weekend. W bazie lotniczej Andrews koło Waszyngtonu pługi śnieżne oczyszczały pas lotniska, aby mógł tam wylądować prezydent Barack Obama, powracający ze szczytu klimatycznego w Kopenhadze. Z powodu złej pogody Obama udał się stamtąd do Białego Domu samochodem, a nie jak zwykle śmigłowcem.

Burmistrz Waszyngtonu ogłosił alarm śnieżny, a meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższym czasie atak zimy będzie w stolicy USA jeszcze ostrzejszy. Stan klęski żywiołowej ogłoszono w Wirginii, gdzie na zaśnieżonych szosach doszło do setek wypadków.

bEiFAeAD

W wielu regionach wschodniego wybrzeża wydano ostrzeżenia przed silnymi wiatrami, które mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Władze apelują do kierowców, by w miarę możliwości nie wyjeżdżali na drogi.

W piątek, gdy zaczęto ostrzegać przed śnieżną burzą, ludzie zaczęli robić zapasy artykułów spożywczych. Wielkim zainteresowaniem klientów cieszyły się też grzejniki.

W sobotę odwołano wiele lotów na całym wschodnim wybrzeżu. Lotniska w rejonie Waszyngtonu informują o znacznych opóźnieniach.(PAP)

az/ kar/

bEiFAeAJ

5348601

bEiFAeBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)