Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bush w szpitalu
03.12.2012 20:22

USA: Były prezydent George H. W. Bush pozostaje w szpitalu

88-letni były prezydent miał w niedzielę naprawdę dobry dzień, oglądając zwycięski mecz drużyny futbolu amerykańskiego Houston Texans.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AJ Guel/CC/Wikimedia)

Były prezydent USA George H. W. Bush, który odbywa w szpitalu leczenie komplikacji związanych z bronchitem, jest w stanie stabilnym, ale termin jego wypisania do domu jeszcze nie został ustalony.

_ - Ma dokuczliwy kaszel i jego lekarze nie są skłonni szybko wysłać go do domu _ - powiedział George Kovacik, rzecznik Szpitala Metodystycznego w Houston, gdzie od 23 listopada przebywa Bush.

Rzecznik rodziny Bushów Jim McGrath oświadczył Reuterowi, że 88-letni były prezydent miał w niedzielę _ naprawdę dobry dzień _, oglądając zwycięski mecz drużyny futbolu amerykańskiego Houston Texans.

Dziennik _ Houston Chronicle _ doniósł w lutym, że u Busha stwierdzono powodujący utratę równowagi parkinsonizm dolnej połowy ciała i że często porusza się on w fotelu na kółkach.

Bush pełnił urząd prezydenta USA w latach 1989-93. Starając się o reelekcję, przegrał wybory na rzecz Billa Clintona. Jeszcze do niedawna prowadził aktywny styl życia, odbywając skoki spadochronowe z okazji swych 75., 80. i 85. urodzin.

Czytaj więcej o sytuacji w USA w Money.pl
Amerykanki rodzą mniej dzieci. Kryzys Stopa urodzeń w USA spadła do rekordowo niskiego poziomu i to także wśród kobiet-imigrantek.
Ameryce grozi głęboka recesja Jeżeli do końca roku Demokraci i Republikanie nie osiągną porozumienia w przyszłym roku gospodarka skurczy się nawet o 5 procent.
Tagi: bush w szpitalu, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz