Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA chcą wykluczenia Libii z Rady Praw Człowieka ONZ

0
Podziel się

Stany Zjednoczone domagają się usunięcia Libii z Rady Praw
Człowieka ONZ w odpowiedzi na łamanie praw człowieka podczas powstania przeciw dyktaturze Muammara
Kadafiego - oświadczył w czwartek rzecznik Departamentu Stanu P.J. Crowley.

bEgAEGPV

*Stany Zjednoczone domagają się usunięcia Libii z Rady Praw Człowieka ONZ w odpowiedzi na łamanie praw człowieka podczas powstania przeciw dyktaturze Muammara Kadafiego - oświadczył w czwartek rzecznik Departamentu Stanu P.J. Crowley. *

Według świadków, libijskie władze użyły samolotów, czołgów i najemników, by tłumić protesty przeciwko rządzącemu ponad 40 lat Libią pułkownikowi Kadafiemu. Według niepotwierdzonych doniesień, mogły zginąć nawet tysiące ludzi.

W piątek w Genewie odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady, poświęcone sytuacji w Libii. W weekend do Szwajcarii ma przybyć amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, by uczestniczyć w spotkaniu Rady na szczeblu ministerialnym.

bEgAEGPX

Libia została wybrana do Rady w maju 2010 roku. Prezentując swoją kandydaturę, władze w Trypolisie zobowiązały się do "promowania i ochrony praw człowieka na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym".

W środę prezydent USA Barack Obama w ostrych słowach potępił krwawą rozprawę z powstańcami oraz ogłosił, że USA rozważają przywrócenie sankcji wobec reżimu. (PAP)

jhp/ mc/

8416007 8416082

bEgAEGQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)