Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Ellen DeGeneres poprowadzi Oscary po raz drugi

0
Podziel się:

Aktorka, prezenterka telewizyjna i komik Ellen DeGeneres
poprowadzi przyszłoroczną, 86. ceremonię wręczenia Oscarów - ogłosiła w piątek Amerykańska Akademia
Sztuki Filmowej. W roli prowadzącej tę galę DeGeneres zadebiutowała już w 2007 roku.

Aktorka, prezenterka telewizyjna i komik Ellen DeGeneres poprowadzi przyszłoroczną, 86. ceremonię wręczenia Oscarów - ogłosiła w piątek Amerykańska Akademia Sztuki Filmowej. W roli prowadzącej tę galę DeGeneres zadebiutowała już w 2007 roku.

"Jestem taka podekscytowana, po raz drugi będę prowadzić ceremonię wręczenia Oscarów. Jak to mówią: do trzech razy sztuka" - napisała DeGeneres w oficjalnym oświadczeniu.

Gospodynią oscarowej gali 55-letnia prezenterka talk-show "The Ellen DeGeneres Show" była już przed sześcioma laty. Została wówczas wyróżniona nagrodą Grammy ze to, że jako prowadząca zerwała z tradycyjnym sposobem prowadzenia ceremonii i wprowadziła do niej lżejsze, komediowe akcenty: wkradała się między ludzi zgromadzonych na widowni, a nawet wręczyła reżyserowi Martinowi Scorsese scenariusz własnego autorstwa.

Ellen DeGeneres i Whoopi Goldberg to jak dotąd jedyne kobiety prowadzące galę w liczącej ponad 80 lat historii Oscarów. Goldberg w roli prowadzącej wystąpiła już czterokrotnie, ostatnio w 2002 roku.

Ubiegłoroczną ceremonię prowadził Seth MacFarlane, aktor komediowy i twórca animowanego serialu "Głowa rodziny" (Family Guy). Jego wystąpienie okazało się hitem pod względem oglądalności, jednak wywołało mieszane reakcje z powodu często obraźliwego humoru i prowokacyjnych numerów taneczno-wokalnych.

  1. ceremonia przyznania Oscarów odbędzie się 2 marca. W Stanach Zjednoczonych będzie transmitowana na żywo przez stację ABC. (PAP)

akl/ ap/

14315704

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)