Notowania

usa
08.05.2010 04:03

USA: Fałszywy alarm na Times Square

# informacja o odwołaniu alarmu, znaleziony pakunek nie był niebezpieczny #

Podziel się
Dodaj komentarz

# informacja o odwołaniu alarmu, znaleziony pakunek nie był niebezpieczny #

08.05. Nowy Jork (PAP/Reuters) - Podejrzany przedmiot, który policja znalazła w piątek na nowojorskim Times Square i który spowodował częściową ewakuację okolicy okazał się być turystyczną torbą - lodówką wypełnioną butelkami z wodą. Alarm odwołano.

Wcześniej policja odgrodziła część Times Square w celu sprawdzenia podejrzanego pakunku, który - według telewizji NBC - znaleziono przed hotelem Marriott. Sprawdzenia dokonali policyjni saperzy.

"Zareagowaliśmy na podejrzany pakunek i podjęliśmy wszelkie niezbędne środki ostrożności" - powiedział rzecznik nowojorskiej policji.

Niedawna próba zamachu bombowego na tym samym placu wzmogła zaniepokojenie i spowodowała zaostrzenie środków bezpieczeństwa w najludniejszym mieście USA.

Niedoszły zamachowiec, Faisal Shahzad, który niedawno wrócił z pięciomiesięcznego wyjazdu do rodzinnego Pakistanu, został zatrzymany na pokładze samolotu, kiedy próbował odlecieć do Dubaju. Postawiono mu pięć zarzutów, w tym czynu terrorystycznego przekraczającego granice państwa oraz usiłowania użycia broni masowego rażenia. (PAP)

jm/mmp/ mc/

6190230, 6190407 arch.

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz