Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Geithner wyklucza rozpad strefy euro

0
Podziel się

Amerykański minister finansów Timothy Geithner powiedział w
piątek w wywiadzie telewizyjnym, że wyklucza rozpad strefy euro - podała w sobotę agencja AFP.

bEgQBCXp

Amerykański minister finansów Timothy Geithner powiedział w piątek w wywiadzie telewizyjnym, że wyklucza rozpad strefy euro - podała w sobotę agencja AFP.

Geithner poproszony został przez Bloomberg TV o komentarz do wypowiedzi doradcy ekonomicznego prezydenta USA Baracka Obamy, Paula Volckera, który w czwartek w Londynie powiedział, że możliwa jest "ewentualna dezintegracja strefy euro".

Geithner podkreślił, iż wierzy w zdolność krajów unii monetarnej do rozwiązywania swoich problemów ekonomicznych.

bEgQBCXr

Jego zdaniem kraje strefy euro "będą działać".

"A działając będą miały możliwość odbudowania zaufania" - dodał Geithner odnosząc się do gwałtownego spadku zaufania rynków do obligacji wielu krajów europejskich.

Geithner skrytykował też propozycję republikańskich senatorów, chcących przeciwstawić się każdej pożyczce, jakiej Międzynarodowy Fundusz Walutowy miałby udzielić krajowi, który mógłby mieć problemy z jej spłatą. "Stany Zjednoczone nigdy nie straciły ani centa" z funduszy wniesionych do MFW - powiedział minister.

"W naszym interesie leży pomóc Europie" - dodał Geithner.

bEgQBCXx

Paul Volcker jest byłym szefem Banku Rezerw Federalnych USA. Obecnie przewodzi Radzie Doradczej Odbudowy Gospodarczej przy prezydencie. (PAP)

fit/

6239154, int.

bEgQBCXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)