Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Giełdy w dół, chociaż na koniec sesji część strat odrobionych

0
Podziel się:

Środowa sesja na Wall Street przyniosła spadki w ślad za innymi światowymi
rynkami. W końcówce notowań część wcześniejszych strat została odrobiona, ale nastroje inwestorów
wciąż psują obawy, że Fed zacznie powoli wygaszać swoje programy pomocowe.

Środowa sesja na Wall Street przyniosła spadki w ślad za innymi światowymi rynkami. W końcówce notowań część wcześniejszych strat została odrobiona, ale nastroje inwestorów wciąż psują obawy, że Fed zacznie powoli wygaszać swoje programy pomocowe.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,69 proc., do 15.302,80 pkt.

Nasdaq stracił 0,61 proc. i wyniósł 3.467,52 pkt.

Indeks S&P 500 spadł o 0,70 proc., do 1.648,36 pkt.

Zdaniem analityków przyczyną pogorszenia sentymentu inwestorów jest odnotowany we wtorek wzrost rentowności obligacji USA. 10-letnie papiery znalazły się na najwyższych poziomach od roku. Ceny obligacji na całym świecie spadają i mogą odnotować największą miesięczną stratę od ponad 9 lat.

"Oczekujemy, że indeks S&P będzie się poruszał w przedziale od 1600 do 1700 punktów, ale należy liczyć się, że takie dni jak te dwa ostatnie będą się jeszcze powtarzać. Inwestorzy obstawiający wzrosty stają się nerwowi, nie chcą zbyt wcześnie się wycofać z rynku. Z drugiej strony ci, którzy weszli na pokład za późno lub którzy postawili na spadki, chcą włączyć się do gry" - uważa Elliot Spar, strateg rynkowy ze Stifel Nicolaus.

"Rynek był już na poziomach wykupienia i stąd obserwujemy od czasu do czasu krótkookresowe korekty. Rekomendujemy ostrożność i zakup akcji spółek cyklicznych, w tym banków, które zachowują się dobrze" - dodał Paul Hickey z Bespoke Group.

W środę inwestorzy poznali dane z gospodarek USA, Niemiec i Japonii.

W USA zanotowano spadek wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zniżkował w tygodniu zakończonym 24 maja o 8,8 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 9,8 proc.

Stopa bezrobocia w Niemczech w maju, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,9 proc. wobec również 6,9 proc. w kwietniu. Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie bez zmian 6,9 proc.

Sprzedaż detaliczna w Japonii wzrosła w kwietniu o 0,7 proc. mdm, podczas gdy poprzednio spadła o 1,5 proc., po korekcie. Analitycy spodziewali się mdm wzrostu o 0,2 proc. Rdr sprzedaż spadła o 0,1 proc., po spadku poprzednio o 0,3 proc. Tu analitycy oczekiwali spadku o 0,4 proc.

Ze spółek prawie 25 proc. drożały akcje Smithfield Foods po informacji, że spółka zostanie kupiona przez chiński Shuanghui International za 4,7 mld dolarów w gotówce.

Mocno drożały akcje Sallie Mae, spółki zajmującej się udzielaniem pożyczek dla studentów. Firma ma się podzielić na dwie notowane na giełdzie części.

Spadały akcje Wal-Mart, gdyż ta sieć detaliczna przyznała się do winy w oskarżeniach dotyczących niewłaściwego przechowywania niebezpiecznych odpadków w przeszłości.

Po słabszych od oczekiwań wynikach traciła na wartości sieć odzieżowa Chico's.

Z kolei po dobrych wynikach za pierwsze trzy miesiąca tego roku rosły akcje Michael Kors. (PAP)

pr/ ksaj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)