Notowania

hilary clinton
02.01.2013 23:45

USA: Hillary Clinton wyszła za szpitala

Hillary Clinton opuściła Szpital Prezbiteriański w Nowym Jorku - poinformowały amerykańskie media. Szefowej amerykańskiej dyplomacji towarzyszyła najbliższa rodzina - mąż Bill i córka Chelsea.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Hillary Clinton opuściła Szpital Prezbiteriański w Nowym Jorku - poinformowały amerykańskie media. Szefowej amerykańskiej dyplomacji towarzyszyła najbliższa rodzina - mąż Bill i córka Chelsea. *

Hillary Clinton trafiła do nowojorskiego szpitala w niedzielę po wykryciu u niej po wykryciu u niej zakrzepu będącego rezultatem wcześniejszego wstrząsu mózgu. Lekarze zapewniali, że szefowa amerykańskiej dyplomacji szybko wyzdrowieje.

15 grudnia poinformowano, że 65-letnia Clinton, która wcześniej odwołała podróż zagraniczną z powodu wirusa w układzie pokarmowym, doznała wstrząśnienia mózgu po tym jak zemdlała w rezultacie odwodnienia. Później informowano oficjalnie, że jej stan poprawia się.

Z powodu kłopotów ze zdrowiem Clinton odwołała też planowane zeznania przed komisją Kongresu na temat ataku na amerykańską placówkę dyplomatyczną w Bengazi (Libia) we wrześniu br., w rezultacie którego zginął ambasador USA i 3 innych Amerykanów. Clinton zapowiadała później, że jest gotowa zeznawać.

Clinton ustąpi ze stanowiska sekretarza stanu w styczniu po inauguracji drugiej kadencji prezydenta Obamy. W 2008 r. przegrała niewielką różnicą głosów walkę z Obamą o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej. Jest wymieniana jako potencjalna kandydatka na urząd prezydenta w 2016 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Hillary Clinton w szpitalu. Przez zakrzep Zakrzep jest rezultatem wstrząsu mózgu, którego sekretarz stanu USA doznała kilka tygodni temu.
Zdrowia Tymoszenko broni nawet Rosja Rosja zaapelowała do władz w Kijowie o humanitarny stosunek do byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
Jerzy Buzek trafił do krakowskiego szpitala - _ Profesor ma za sobą okres bardzo wytężonej pracy _ - mówi bliski współpracownik blisko 72-letniego polityka.
Tagi: hilary clinton, Hillary Clinton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz