Notowania

wiadomości
12.12.2011 05:17

USA: Kiludziesięciu aresztowanych pod budynkiem Rezerwy Federalnej

Kilkadziesiąt osób aresztowała w niedzielę policja, likwidując przed budynkiem Rezerwy Federalnej w San Francisco obozowisko ruchu OWS, protestjącego przeciwko pogłębiającemu się rozwarstwieniu społecznemu, nadużyciom banków i systemowi, który na to pozwala.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kilkadziesiąt osób aresztowała w niedzielę policja, likwidując przed budynkiem Rezerwy Federalnej w San Francisco obozowisko ruchu OWS, protestjącego przeciwko pogłębiającemu się rozwarstwieniu społecznemu, nadużyciom banków i systemowi, który na to pozwala. *

Według rzecznika policji Albiego Esparzy 55 osób aresztowano za "nielegalne obozowanie", zabronione w stanie Kalifornia. Wcześniej co godzina przez cała dobę demonstrujących ostrzegano o łamaniu prawa stanowego.

Niedzielne aresztowania nastąpiły po zatrzymaniu w środę co najmniej 85 osób, kiedy policja likwidowała miasteczko namiotowe ruchu Okupuj Wall Street (OWS) na niedaleko położonym placu Justin Herman Plaza.

Ruch OWS narodził się w Nowym Jorku pod koniec września pod hasłami zmniejszenia pogłębiających się nierówności dochodów w USA i ukarania banków za nadużycia, które doprowadziły do kryzysu w 2008 roku i globalnej recesji. Od tego czasu OWS przeniósł się do wielu miast na całym świecie. OWS twierdzi, że reprezentuje "99 procent" społeczeństwa traktowane nie fair przez najzamożniejsze 1 procent. (PAP)

klm/

10382015 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz