Notowania

wiadomości
07.09.2011 02:51

USA: Napastnik zabił 3 osoby, nie żyje

# Dochodzą m.in.: śmierć napastnika, przebieg napadu. #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzą m.in.: śmierć napastnika, przebieg napadu. #

07.09. Carson City (PAP/AFP,AP,dpa) - Trzy osoby zginęły z rąk mężczyzny, który zaczął strzelać we wtorek w restauracji w Carson City, stolicy stanu Nevada w zachodniej części USA - poinformowała amerykańska policja. Następnie napastnik strzelił do siebie. Zmarł w szpitalu.

Mężczyzna ranił sześć osób - poinformował Kenny Furlong, szeryf miasta Carson City. Wśród nich było dwoje członków Gwardii Narodowej. Według agencji AP, stan dwóch rannych osób jest krytyczny.

Według świadków, o godz. 9 rano czasu miejscowego (18 czasu polskiego) sprawca zaparkował pojazd typu minivan przed restauracją sieci IHOP i postrzelił motocyklistę na parkingu, po czym wszedł do lokalu, gdzie zaczął strzelać. Następnie wyszedł na zewnątrz, udał się do małego centrum handlowego, gdzie również strzelał, nie raniąc nikogo, i poszedł w kierunku kasyna po drugiej stronie ulicy.

Policja zjawiła się na miejscu zdarzenia w kilka minut po otrzymaniu zawiadomienia o strzelaninie; gdy przybyła, ranny napastnik leżał na parkingu - powiedział szeryf Furlong.

W obawie przed atakiem na większą skalę władze na 40 minut zamknęły budynki stanowego Kapitolu i Sądu Najwyższego oraz zwiększyły środki bezpieczeństwa w budynkach stanowych i wojskowych w północnej Nevadzie. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze miejscowej i stanowej policji oraz agenci FBI.

Motywy sprawcy pozostają nieznane, ale Gwardia Narodowa najprawdopodobniej nie była jego celem. Rzeczniczka April Conway potwierdziła, że nie stwierdzono żadnych powiązań napastnika z formacją. Agencja dpa pisze z kolei, powołując się na stację ABC News, że sprawca mógł być kiedyś zatrudniony w restauracji, którą wybrał jako miejsce ataku. (PAP)

akl/ cyk/ mc/

9728872 9728319 9729825 9729425

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz