Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Nie wiadomo, czy akumulator dreamlinera był źle zaprojektowany

0
Podziel się:

Jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy problemy akumulatorów
do samolotów Boeing 787 Dreamliner wynikły z błędów produkcyjnych, czy też były one źle
zaprojektowane - powiedział we wtorek główny inżynier maszyn 787 w firmie Boeing Mike Sinnett.

Jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy problemy akumulatorów do samolotów Boeing 787 Dreamliner wynikły z błędów produkcyjnych, czy też były one źle zaprojektowane - powiedział we wtorek główny inżynier maszyn 787 w firmie Boeing Mike Sinnett.

Sinnett składał wyjaśnienia przed Narodową Radą Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

NTSB, która bada przyczyny wypadków transportowych, prowadzi w Waszyngtonie dwudniowe przesłuchanie, starając się zbadać nie tylko sprawę samego dreamlinera, ale też procedury przyznawania samolotom certyfikatów - wyjaśnia Reuters.

Sinnett powiedział, że akumulatory dreamlinera przeszły trwające tysiące godzin testy, zanim maszyny zaczęły latać, a ponadto były badane już podczas lotów.

Główny inżynier Boeinga 787 wyjaśnił również, że akumulatory były częścią systemu, którego zadaniem było zapobieganie zagrożeniom na pokładzie samolotów.

Podczas wtorkowej sesji NTSB starało się sprawdzić, co o akumulatorach wiedział Boeing oraz Federalny Urząd Lotnictwa (FAA), gdy zaproponowano, by maszyny wyposażyć w te właśnie urządzenia.

Usterki akumulatorów doprowadziły trzy miesiące temu do uziemienia dreamlinerów. Przerwa w ich lotach kosztowała firmę Boeing około 600 mln dol. Uziemienie samolotów zmusiło niektóre linie lotnicze do leasingowania maszyn zastępczych. Wiele firm lotniczych zapowiedziało, że będzie się ubiegało o odszkodowania od Boeinga, co może znacznie pomnożyć straty koncernu. (PAP)

fit/ je/

13666864 13667083 13659814 13667219 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.