Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Obama spotka się w piątek dziennikarzami

0
Podziel się

Prezydent USA Barack Obama poinformował, że w piątek zamierza spotkać
się z dziennikarzami. Zapowiedział, że podczas swojej konferencji prasowej odniesie się także do
ostatnich wydarzeń w relacjach amerykańsko-rosyjskich.

bErjXSbV

Prezydent USA Barack Obama poinformował, że w piątek zamierza spotkać się z dziennikarzami. Zapowiedział, że podczas swojej konferencji prasowej odniesie się także do ostatnich wydarzeń w relacjach amerykańsko-rosyjskich.

Barack Obama poinformował o tym w czwartek, po spotkaniu w Białym Domu z premierem Grecji Antonisem Samarasem, gdy jeden z dziennikarzy zapytał go, dlaczego odwołał planowane na początek września spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. "Jutro będę miał konferencję prasową, podczas której będzie można o to zapytać" - wyjaśnił Obama.

Następnego dnia, w sobotę, amerykański prezydent ma udać się na tygodniowe wakacje na wyspę Martha's Vineyard u wybrzeża stanu Massachusetts.

bErjXSbX

W środę Biały Dom poinformował, że Obama postanowił odwołać rozmowy z Putinem, do których miało dojść 3-4 września w Moskwie, przed szczytem G20, który odbędzie się 5-6 września w Petersburgu i w którym amerykański prezydent weźmie udział. Wcześniej, w wywiadzie telewizyjnym, Barack Obama powiedział, że jest zawiedziony przyznaniem przez Rosję tymczasowego azylu Edwardowi Snowdenowi, którego USA ścigają za ujawnienie tajnych materiałów amerykańskiego wywiadu.

Prezydent USA zarzucił także Rosji powrót - jak się wyraził - do zimnowojennej mentalności.

Przedstawiciele administracji waszyngtońskiej tłumaczyli decyzję o odwołaniu spotkania Obamy z Putinem "brakiem postępów" w stosunkach amerykańsko-rosyjskich i rozczarowaniem postawą Moskwy w sprawie Snowdena. (PAP)

sp/

bErjXScd

14350190

bErjXScy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)