Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Obama uda się na wakacje

0
Podziel się

Prezydent Barack Obama z rodziną uda się 19 sierpnia na 10-dniowy
wypoczynek, który spędzi na Martha's Vineyard, wyspie położonej u wybrzeży stanu Massachusetts, w
pobliżu przylądka Cod - poinformował w piątek wieczorem Biały Dom.

bEhWYwRN

Prezydent Barack Obama z rodziną uda się 19 sierpnia na 10-dniowy wypoczynek, który spędzi na Martha's Vineyard, wyspie położonej u wybrzeży stanu Massachusetts, w pobliżu przylądka Cod - poinformował w piątek wieczorem Biały Dom.

Prezydent, jego małżonka Michelle oraz dwie córki 12-letnia Malia i 9-letnia Sasha przebywali już na tej wyspie tego lata.

Dokładnego miejsca pobytu prezydenta i jego rodziny nie ujawniono. Jak ustalili wścibscy dziennikarze, Obama najchętniej spędza wolny czas grając w golfa, biegając i wykonując ćwiczenia gimnastyczne.

bEhWYwRP

Rzecznik Białego Domu Robert Gibbs przypomniał jednak dziennikarzom, że wakacje, w przypadku prezydenta jedynego światowego supermocarstwa, są pojęciem względnym.

Obama przez cały czas będzie na bieżąco informowany o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie i w razie potrzeby przerwie urlop i powróci do Waszyngtonu.

Przed udaniem się na urlop, prezydent odwiedzi wraz z rodziną , w sobotę i niedzielę, południowo-wschodnią Florydę aby zamanifestować swoją solidarność z tym rejonem zanieczyszczonym przez ropę naftową z uszkodzonego szybu wiertniczego w Zatoce Meksykańskiej.

Do rejonu Zatoki Obama uda się ponownie po zakończeniu urlopu 29 sierpnia. Tym razem odwiedzi Nowy Orlean w stanie Luizjana aby upamiętnić 5 rocznicę niszczycielskiego huraganu Karina. (PAP)

bEhWYwRV

jm/

6780132

bEhWYwSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)