Notowania

wiadomości
15.02.2012 03:32

USA: Obama wyraził wobec Xi rozczarowanie wetem Chin w spr. Syrii

Prezydent USA Barack Obama powiedział we wtorek wiceprezydentowi Chin Xi Jinpingowi, że USA są rozczarowane wetem Chin wobec rezolucji RB ONZ w sprawie Syrii - poinformował przedstawiciel administracji. Obama, jak dodał, powiedział to prywatnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent USA Barack Obama powiedział we wtorek wiceprezydentowi Chin Xi Jinpingowi, że USA są rozczarowane wetem Chin wobec rezolucji RB ONZ w sprawie Syrii - poinformował przedstawiciel administracji. Obama, jak dodał, powiedział to prywatnie. *

USA, jak pisze Associated Press (AP), głęboko nie zgadzają się z Chinami i Rosją w kwestii zawetowania przez te państwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która nawoływała do ustąpienia prezydenta Syrii Baszara el-Asada; Waszyngton zarzuca Pekinowi obronę nieobliczalnych reżimów, takich jak ten w Syrii, gdzie każdego dnia dochodzi do rozlewu krwi.

W obecności chińskiego gościa Obama, jak pisze AP, pominął pytanie dziennikarza dotyczące Syrii. Prywatnie powiedział Xi Jinpingowi, że jest rozczarowany chińskim wetem. Po raz kolejny też naciskał w sprawie chińskiej waluty, której kurs, jest, zdaniem Waszyngtonu, sztucznie zaniżany.

Administracja USA zaznacza, że wizyta Xi służy głównie wzajemnemu poznaniu się obu przywódców.(PAP)

mmp/

10795594 10795482 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz