Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Obama za ostrzejszą kontrolą przy zakupie broni

0
Podziel się

Prezyddent Barack Obama oświadczył we wtorek, że ostatnia
strzelanina w bazie wojskowej w Waszyngtonie wykazała po raz kolejny, że należy zaostrzyć kontrolę
przy zakupie broni, a zwłaszcza staranniej sprawdzać zdrowie psychiczne nabywcy.

bEpDmZtx

*Prezyddent Barack Obama oświadczył we wtorek, że ostatnia strzelanina w bazie wojskowej w Waszyngtonie wykazała po raz kolejny, że należy zaostrzyć kontrolę przy zakupie broni, a zwłaszcza staranniej sprawdzać zdrowie psychiczne nabywcy. *

"Wstępne informacje wskazują, że sprawca mógł mieć problemy ze zdrowiem psychicznym" - powiedział Obama w wywiadzie dla hiszpańskojęzycznej sieci telewizyjnej Telemundo.

Dodał, że "fakt, iż nie mamy wystarczająco pewnego systemu sprawdzania informacji o nabywcy (broni) powoduje, że jesteśmy bardziej narażeni na tego rodzaju przestępstwa" - dodał prezydent.

bEpDmZtz

W poniedziałkowym ataku na siedzibę dowództwa służby materiałowej marynarki wojennej USA (NAVSEA), zlokalizowanej w bazie Washington Navy Yard na terenie dawnej stoczni marynarki wojennej, zginęło 13 osób - w tym domniemany zabójca, 34-letni były wojskowy rezerwista Aaron Alexis, który w przeszłości dopuszczał się aktów przemocy i wykazywał problemy emocjonalne.

Jako pracownik kontraktowy marynarki Alexis otrzymał prawo wchodzenia do bazy, mimo że dwukrotnie popadł w konflikt z prawem w sprawach związanych z bronią palną i w 2011 roku został wydalony z szeregów rezerwy marynarki wojennej za "uchybienia w zachowaniu". (PAP)

jm/

14599459 arch.

bEpDmZua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)