Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
04.02.2007 16:56

USA odsłania tajemnicę zaginionych śmigłowców

Armia amerykańska przyznała - po raz pierwszy - oficjalnie, że cztery śmigłowce USA, zaginione w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Iraku, zostały zestrzelone przez irackich rebeliantów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Armia amerykańska przyznała po raz pierwszy oficjalnie, że cztery śmigłowce USA, zaginione w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Iraku, zostały zestrzelone przez irackich rebeliantów, a 20 członków ich załóg i pasażerów poniosło śmierć.

"Wydaje się, że utrata czterech śmigłowców została spowodowana w ten czy inny sposób przez ostrzał ze strony rebeliantów" - powiedział na konferencji prasowej gen. William Caldwell, rzecznik armii USA w Iraku.

"Przystąpiliśmy już do niezbędnego udoskonalenia naszej taktyki i naszych procedur" - zapewnił, nie wchodząc w szczegóły, amerykański rzecznik.

2 lutego na północ od Bagdadu spadł śmigłowiec szturmowy Apache AH-64 z dwuosobową załogą. 28 stycznia zestrzelony został inny Apache, z żołnierzami przewożonymi na miejsce starć z rebeliantami. 23 stycznia w Bagdadzie runął na ziemię śmigłowiec Little Bird należący do amerykańskiego przedsiębiorstwa ochroniarskiego Blackwater; zginęły cztery osoby. 20 stycznia helikopter Blackhawk UH-60 z 12 żołnierzami amerykańskimi został zestrzelony rakietą typu SA-7 w rejonie na północny wschód od stolicy Iraku.

Tagi: irak, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz