Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Organizacja żydowska oburzona kradzieżą napisu z Auschwitz

0
Podziel się

Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL), znana żydowska organizacja walcząca z
antysemityzmem, jest wstrząśnięta kradzieżą napisu "Arbeit macht frei" z byłego hitlerowskiego
obozu zagłady Auschwitz.

bEgPZpgB

Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL), znana żydowska organizacja walcząca z antysemityzmem, jest wstrząśnięta kradzieżą napisu "Arbeit macht frei" z byłego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz.

Dyrektor ADL, były więzień Auschwitz Abraham H. Foxman wydał w piątek oświadczenie, w którym podkreślił, że ten "rozmyślny akt wandalizmu", za jaki uznał "usunięcie symbolu Holokaustu", jest oburzający i wstrząsający.

Foxman wyraził opinię, że władze polskie powinny "ująć i pociągnąć do odpowiedzialności nie tylko tych, którzy dokonali tej kradzieży, lecz także tych, którzy dopuścili, aby to się stało".

bEgPZpgD

Szef ADL uznał, że "coś jest nie w porządku", skoro "ta instytucja, będąca świadectwem ogromu nazistowskiej machiny śmierci, mogła być tak pozostawiona bez ochrony, że mogło się to (kradzież napisu) wydarzyć".

Historyczny napis "Arbeit macht frei" z bramy obozu Auschwitz I ukradziono w piątek nad ranem. Kradzież wywołała oburzenie międzynarodowej opinii i polityków. Policja prowadzi intensywne śledztwo.(PAP)

az/ kar/ jra/

bEgPZphe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)